جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

اوزون درمانی سرطان

ازن عامل افزایش سلول های سفید در خون بوده و این سلول ها در مقابل ویروس ها ، باکتری ها ، قارچ ها و سرطان از بدن محافظت می کنند و از آنجائیکه سلول های سفید نمی توانند در فقدان اکسیژن به درستی فعالیت نمایند ، توانایی خود را در از بین بردن مهاجمین از دست داده و حتی قادر نخواهند بود در مقابل سلول های سالم و نرمال نیز مقاومت کنند . ( واکنش های آلرژیک ) . جالب است بدانید با بکارگیری ازن ، این عنصر به مدت طولانی و قابل توجه سبب افزایش میزان اکسیژن در خون شده و در نتیجه آلرژی ها نیز به سمت بی تفاوتی و عدم حساسیت گرایش پیدا می کنند .

در حضور اکسیژن میزان اینترفرون به حد قابل توجهی افزایش پیدا می کند . اینترفرون ها پروتئین های کروی هستند که کلیه بخش های دستگاه ایمنی بدن را سازماندهی میکنند . برخی از آنها توسط سلول های آلوده به ویروس ها به وجود می آیند . این پروتئین های کروی سلول های سالم نزدیک به هم را از بروز احتمال آلودگی آگاه می سازند. بطوریکه به نوبه خود آنها بصورت سلول های غیر مجزا ارائه شده و باعث مهار تکثیر ویروس میگردند. اینترفرون ها توسط سلول های سفید خون و همچنین در بافت پیوندی و ماهیچه ها بوجود می آیند . میزان اینترفرون گاهاً می تواند از ۴۰۰ تا ۹۰۰ درصد به واسطه ازن افزایش یابند . قابل اهمیت اینکه اینترفرون ها در کنترل سلول های فاگوستیک ( بیگانه خوار ) نقش مهمی را ایفا می کنند . سلول های فاگوستیک سلول هایی هستند که عوامل بیماری زا و سلول های غیر طبیعی را بلعیده و آنها را از بین میبرند . اینتر فرون های مصنوعی برای درمان برخی از بیماری ها مورد تایید FDA قرار گرفته اند . تعدادی از این بیماری ها عبارتند از : هپاتیت B و C ، زیگیل های اندام تناسلی ( که بواسطه ویروس های غده خوش خیم ( Papilloma ) بوجود می آیند ) ، سرطان خون لوسمی ، سرطان گوشت یا بافت همبند ، تصلب چند گانه عود بیماری یا نوسان آن ( Remitfing ) و بیماری گرانولوماتوزوگنر مزمن .

در حال حاضر اینترفرون ها در آزمایشات کلینیکی در موارد زیر مورد استفاده قرار میگیرند : زیگیل های گلو ، عفونت HIV ( ایدز ) ، لوسمی Myelogenous مزمن ، Non-Hodgking Lymphma ، تومورهای کلون ( روده بزرگ ) ، تومورهای کلیه ، سرطان مثانه ، سیاه آموی بدخیم (melanoma) کارسینوم ( غده سرطانی) یاخته یا سلول پایه ای و لایشمانیاسیس (heishmaniasis ) .

( البته در مواقعی که سطوح ایجاد شده توسط ازن ایمن گردد ، وجود اینتر فرون ها در آزمایشات FDA می تواند در آن شرایط مثمر ثمر نبوده و سمی به شمار رود .)

همچنین ازن موجب تولید بافت مردگی تومور ( TNF ) می شود . هنگام رشد یک تومور در بدن TNF تولید می شود . هر چه توده تومور بزرگ تر باشد ، میزان تولید بافت مردگی تومور نیز افزایش می یابد . زمانیکه یک تومور تحت فرآیند متاستازی قرار می گیرد ( منتشر می شود ) سلول های شکسته و به وسیله خون و لنف به قسمت های دیگر بدن منتقل می شوند. این روند سبب می شود که تومور در جای دیگری در بدن را برای اقامت انتخاب کند. این سلول های سرطانی به دلیل تولید TNF به منظور مقاومت در برابر تومور اصلی ، شانس کمتری برای رشد دارند . زمانیکه تومور به وسیله عمل جراحی از بین می رود ، میزان TNF به طور چشمگیری کاهش می یابد و به این ترتیب تومور های جدید از بافت به ظاهر سالم نمود پیدا می کنند .

علاوه بر آن، ازن عنصری ضد نئوپلاستیک به شمار می رود . این به آن معناست که ازن مانع رشد بافت جدید می گردد، زیرا تقسیم سریع سلول ها ، مسئولیت آنها را در برابر تولید آنزیم های لازم جهت حفاظت از خودشان در برابر ازن سلب می کند . بطوریکه سلول های سرطانی به گونه ایی هستند که به سرعت تجزیه می شوند ، اما در مجاورت با ازن این تقسیم بندی به طرز حیرت آوری متوقف می شوند.

منبع: سایت جامع تحقیقات و اطلاعات اوزون

بالا