جزئیات خود را فراموش کرده اید؟

اوزون درمانی التهاب لثه

التهاب لثه (ژنژیویت) یکی از بیماریهای بافت اطراف دندان و لثه ( Periodontal ) است . این دسته از بیماریها زمانی که التهاب و عفونت بافت اطراف دندان را تخریب می کنند بوجود می آیند . از علائم شایع این بیماری تورم ، حساس بودن ، قرمزی و نرمی لثه ها در اطراف دندانها است .

از دیگر علائم آن خونریزی لثه ها با تحریک کم یا به صورت خودبخودی ، بد بو شدن دهان و نفس ( Halitosis ) ، ندرتاً تب و در مواردی بدون درد می باشد . از علل اصلی آن وجود پلاک روی دندانها ( حاوی ذرات غذائی ، میکروب ها و مخاط ) است .
تغذیه نامناسب ، خصوصاً کمبود ویتامین ها که باعث بیماریهائی مثل اسکوربوت یا پلاگر می شوند . بیماریهای خونی مثل سرطان خون ، واکنش های نامطلوب داروئی مثل واکنش به داروهائی مثل فنی توئین و باربیتال و در معرض سرب و بیسموت قرار گرفتن از دیگر علل آن است.
آسیب یا تروما به لثه ها به هر علتی ، مثل مسواک زدن شدید یا آب کشیدن شدید می تواند باعث التهاب لثه شود . دیابت کنترل نشده ، تغذیه نامناسب ، عفونت ها ، حاملگی و بهداشت نامناسب دهان و دندان از عوامل افزاینده خطر ژنژیویت هستند .
بسیاری از افراد نیز در دوران بلوغ یا اوائل بزرگسالی به علت تغییرات هورمونی دچار ژنژیویت می شوند ، که ممکن است دائمی شده یا دچار عودهای مکرر شود . این بستگی به وضعیت سلامت و بهداشت دندانها و لثه شما دارد .

همچنین مطالعات کلینکی در سال های اخیر ثابت کرده اند که میلیون ها باکتری مضر، در هر موی مسواک معمولی زندگی می کنند. موهای مسواک از طریق باکتری های هوازی که مخصوصاً در حمام به صورت فراوان یافت می شوند باقی مانده خمیر دندان و ذرات ریز غذا را در دهان آلوده می‌کنند بدین ترتیب مسواک می تواند در زمان استفاده انواع بیماری ها و امراض را به لثه ها و بدن منتقل کند.  دهان، خانه صدها گونه باکتری است. قسمت عقبی زبان دارای فرورفتگی های کوچک زیادی است که باکتری ها می توانند در آنها پنهان شوند ، این باکتری ها ترشحات پشت بینی و سایر زبریهای دهان را که می توانند در آنجا جمع شوند را تجزیه می کنند که منبع اصلی بوی بد دهان است . همچنین موادی که از متابولیسم این باکتریها ایجاد می شود  سبب کرم خوردگی و پوسیدگی دندان می گردد
اوزون تراپی یکی از روشهای درمانی بیماری های دهان و دندان و از جمله التهاب لثه می باشد. کافیست باکتری های مضر در تماس و مجاورت اوزون قرار گیرند تا در نهایت به طور شگفت انگیزی تجزیه و نابود گردند . حال چنانچه در زمان مسواک زدن به جای استفاده از خمیر دندان از آب حاوی اوزون استفاده نمائید ، امکان زیر را برای شما به ارمغان می آورد .

۱- رفع سریع بوی بد دهان

۲- سفید شدن دندانها در دوره زمانی محدود بطوریکه رنگ زرد اضافه بر روی مینای دندان را تجزیه و از بین می برد

۳- حذف باکتری های پنهان در فرو رفتگی های سطح زبان

۴- جلوگیری از پوسیدگی ، کرم خوردگی و عفونتهای دندانی بطوری که حتی بیمار می تواند پس از حذف عفونتهای دندان های خراب ، از انتقال و شیوع مجدد عفونت جلوگیری نموده و آبسه و درد دندان را از بین ببرد و به همان شکل از دندان استفاده نماید .

۵- درمان حساسیتهای دندانی ، مخصوصاً مشکلات مربوط به دندان های مصنوعی در این خصوص را از بین می برد .

۶- جلوگیری و رفع خون ریزی و التهاب لثه

۷- جلوگیری و کاهش جرم های اطراف دندان

۸- جلوگیری از انتقال آلودگی به بدن

۹- درمان عفونتهای گلو ، دندان و برفک های دهانی

منبع: تندرستی، سایت جامع تحقیقات و اظلاعات اوزون

بالا